سلامتی

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

جلوگیری از اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

محافظت از پوست برای زنان بسیار مهم است. خانوم‌ها زمان زیادی را در طول روز و حتی شب ، صرف رسیدگی به ظاهر خود می‌کنند ، اما ما باید به پیشگیری فکر کنیم که هزینه کم‌‌تری نسبت به درمان دارد و ازاشتباهات رایج در مراقبت از پوست خود در مراقبت از پوست جلوگیری کنیم. اگر راه پیشگیری را انتخاب کنیم ، نیازی به درمان‌ها پرهزینه نخواهیم داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر با باختران ندای سلامت همراه باشید. با مطالعه این مقاله می توان از اشتباهات رایج در مراقبت از پوست جلوگیری کرد.

عده زیادی از فکر کردن به پیری صورت می‌ترسند ، حال فکر کنید قبل از رسیدن به سن میانسالی ، یک روز از خواب بیدار شوند ، درآینه به خود نگاه کنند و ببیند چند چین و چروک به خطوط صورت آن‌ها اضافه شده است. این افراد حتما در مسیر مراقبت از پوست ، چند قدمی را اشتباه رفته‌اند. پس واجب شد از خود بپرسیم ، آیا از اشتباهات خود در مراقبت از پوست ، آگاه هستیم ؟

فراموش کردن مراقبت روزانه پوست

اگر یک یا دو بار در هفته به سراغ پوست خود می‌روید ، شما به اشتباه گمان می‌کنید ، که از پوست خود مراقبت می‌کنید. مراقب از پوست باید به صورت روزانه انجام شود ، تا پیری و چین‌ وچروک مهمان دائمی پوست نشوند. همان‌طور که در روز حداقل یک‌بار دندان‌ها خود را مسواک می‌زنید ، باید روزانه وقتی را صرف رسیدگی به پوست خود کنید ، تا در سنین پایین دچار عارضه‌ها پوستی نشوید. به شما همراه عزیز پیشنهاد می کنیم مقالات خارش پوست و بهترین راه‌های درمان آن و آبرسانی پوست در سایت مهرآسا مطالعه  کنید.

کنار گذاشتن کرم ضد آفتاب

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد در مراقبت از پوست خود انجام می دهند ، عدم استفاده از کرم ضد آفتاب ، مخصوصا در روزها داغ تابستان است. به یاد داشته باشید، چه در یک روز داغ تابستانی باشید، چه در یک روز ابری پاییزی، پوست شما به کرم ضد آفتاب نیاز خواهد داشت. با مقاله اشتباهات رایج در مراقبت از پوست در سایت مهرآسا همراه ما باشید.

به نقاط دیگر پوست نیز توجه کنید

تا به حال شخصی را دیده‌اید، که پوست صورت او بسیار شفاف و براق است، اما گردن او چندان خوب نیست، این اتفاق بسیار رخ می‌دهد، زیرا افراد به نواحی دیگر پوست توجهی ندارند. این تنها نقطه‌ایی نیست، که فراموش می‌شود، گوش‌ها، دست‌ها، قفسه سینه و… نیز اغلب مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند.

استفاده از شوینده‌ها مختلف ممنوع

اولین گام در مراقبت از پوست ، تغذیه سالم و شستشو پوست با شوینده مناسب است . هر شوینده‌ایی برای نوع خاصی از پوست مناسب است ، خرید بدون دقت می‌تواند به پوست شما آسیب بزند. برای مثال پوست خشک و حساس نیازمند شوینده‌ایی است که حاوی مواد مرطوب کننده باشد ، بنابراین شوینده‌ایی که برای پوست بهترین دوست شما مناسب است ، ممکن است برای شما مناسب نباشد و چه بسا به پوست شما آسیب هم بزند.

استفاده از محصولات پوستی مختلف

برخی بانوان ناخواسته به پوست خود آسیب وارد می‌کنند ، در صورتی که فکر می‌کنند در حال مراقبت از آن هستند. افراد دارای گونه‌ها پوستی فراوان هستند ، از جمله پوست خشک ، پوست طبیعی و پوست چرب ، که هرکدام نیازمند مراقبت خاص خود است . ممکن است شما از یک اسکراب برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید ، اما آن محصول با پوست شما سازگاری نداشته باشد و تاثیری در پوست خود مشاهده نکنید. مهم نیست پوست شما خشک یا چرب باشد ، باید از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص پوست شما است. همیشه به یاد داشته باشید، که پوست‌های مختلف، نیازهای مختلفی دارند.

آب داغ ممنوع

خانوم‌ها مراقب باشید ! پوست خود را با آب داغ نشویید. درست است شستن صورت با آب داغ، باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید و شاید فکر کنید آب داغ به خوبی پوست شما را تمیز و پاکسازی می‌کند ، ولی رطوبت و چربی ضروری پوست را از بین برده و باعث خشکی ، قرمزی و خارش آن می‌شود. شستن صورت با آب داغ ، می‌تواند موجب التهابات پوستی نیز بشود، در عوض بهتر است صورت خود را با آب ولرم بشویید، سپس صورت خود را با یک پارچه نرم و لطیف و به آرامی، خشک کنید.

زیاده روی در لایه برداری پوست

لایه برداری و حذف سلول‌ها مرده ، در مراقبت از پوست ضروری است ، اما پوست هرکس به مقدار متفاوتی از لایه برداری نیاز دارد. بعضی‌ها نیاز دارند که هر روز صورت خود را لایه برداری کنند ، اما بعضی‌ها فقط یک‌بار در هفته. اطمینان حاصل کنید ، که به مقدار کافی صورت خود را لایه برداری کنید. افراد دارای پوست خشک و حساس ، نباید بیشتر از یک بار در هفته پوست خود را لایه برداری کنند ، زیرا پوست آن‌ها شکننده‌تر و حساس‌تر خواهد شد ؛ افراد با پوست چرب می‌توانند ، دو تا سه بار در هفته از لایه برداری استفاده کنند.

استفاده از محصولات پوستی گران‌تر یعنی تاثیر بیشتر

بسیاری از افراد تصور می‌کنند، که هرچه بیشتر برای محصولات پوستی هزینه کنند و آن‌ را از فروشگاه‌های لوکس و شیک تهیه کنند، تاثیر بهتری در پوست خود مشاهده می‌کنند. اما واقعیت این است، که بیشتر ترکیبات محصولات پوستی، به یکدیگر مشابه بوده و عمل و تاثیر آن‌ها یکسان است. همیشه این‌گونه نیست، که اگر محصولی قیمت بالایی دارد یا در فروشگاه‌های پر زرق و برق، عرضه می‌شود، پس حتما برای پوست معجزه می‌کند. با مقاله اشتباهات رایج در مراقبت از پوست در سایت مهرآسا همراه ما باشید.

مصرف بی رویه در کرم‌های مراقبت از پوست

شاید فکر کنید، که هرچه بیشتر از کرم‌های مراقبت از پوست، استفاده کنید، بهتر است، اما واقعیت چیز دیگری است. رتینول، اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک موجود در ترکیبات کرم‌های مراقبت از پوست، موجب التهاب پوست می‌شود، بنابراین در مصرف محصولات مراقبت پوستی، اعتدال را رعایت کنید.

عدم رعایت ترتیب مصرف کرم‌ها

اگر شما از چندین محصول مراقبت پوستی، استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید، که کرم‌ها را به ترتیب و به درستی روی پوست خود، استفاده کنید، تا به‌خوبی جذب پوست شوند و تاثیر مثبتی داشته باشند. اول سرم پوست، سپس لوسیون و در مرحله آخر از کرم پوست استفاده کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید، که ممکن است مواد تشکیل دهنده آن‌ها، با یکدیگر ترکیب شده و عکس العملی برعکس نشان دهند. بنابراین ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوستی را رعایت کنید و از ترکیب مثبت آن‌ها نیز آگاه باشید.

فشار دادن جوش‌ها

جوش‌های ناخوشایند، که مهمان ناخوانده پوست می‌شوند، برای فرد بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده هستند و مستقیما اعتماد به نفس فرد را نشانه می‌گیرند.

عدم رسیدگی به پوست بعد از شستشو

بسیاری از افراد اعتقاد دارند، که پس از شستشوی صورت، باید به پوست فرصت نفس کشیدن بدهید، اما رها کردن پوست بعد از شستشو، کار هوشمندانه‌ایی نیست، در حقیقت اگر بعد از شستشوی پوست صورت، آن را رها کنید، به پوست خود ضرر می‌رسانید. شستشو و پاکسازی پوست با آب، چربی لازم و طبیعی پوست را از بین می‌برد و پوست را مستعد خشکی می‌کند. این موضوع برای افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند، اهمیت زیادی دارد.

پیچیده کردن موضوع مراقبت از پوست

غافلگیر کننده است ، اما مراقبت از پوست بسیار راحت و آسان است و نیازی نیست موضوع را پیچیده کنید . بسیاری برای مراقبت از پوست و برطرف کردن مشکلات آن ، به سراغ رژیم‌ها سخت و محصولات فراوان با قیمت بالا می‌روند ، اما نمی‌دانند با این روش‌ها فقط پوست خود را حساس‌تر می‌کنند. به‌ جای استفاده از محصولات مختلف پوستی و روش‌های پرهزینه، اصول اولیه مراقبت از پوست را درنظر بگیرید.

خوابیدن با آرایش

بزرگ‌ترین دشمن پوست ، خوابیدن با آرایش است. این کار در حقیقت یکی از بدترین عادت‌ها است.بسیاری از افراد به دلیل تنبلی و بی‌حوصلگی ، مرتکب این اشتباه می‌شوند. اگر موقع خواب، آرایش خود را پاک نکنید، مواد آرایشی به منافذ پوست نفوذ می‌کند و آن‌ها را مسدود می‌کند، درنتیجه پوست آسیب می‌بیند و شادابی خود را از دست می‌دهد. قبل از خواب صورت خود را بشویید. برای پوست‌ها خشک از پاک کننده‌ها کرمی استفاده کنید ، زیرا پاک کننده‌ها صابونی می‌تواند برای پوست خشک ، خشن باشد. به یاد داشته باشید، هرچقدر هم که بی‌حوصله باشید یا هرچقدر که روز سخت و پرتنشی را گذرانده باشید، شما باید قبل از خواب، آرایش خود را پاک کنید، سپس به رخت‌خواب بروید.

مراجعه به یک متخصص را ضروری نمی‌دانید

ممکن است برخی از افراد تصور کنند، در مراقبت از پوست، تبدیل به فردی حرفه‌ایی شده‌اند و نیازی به مشاوره و راهنمایی افراد متخصص ندارند و هر آن‌چه که نیاز است، می‌دانند و انجام می‌دهند. گاهی ممکن است، دچار بیماری یا مشکلات پوستی شوید، که هرگونه مراقبت از پوست هم، نتواند به کمک شما بیایید. در این شرایط اشتباه است، که از آگاهی‌های خود و اطرافیان کمک بگیرید و به سراغ پوست خود بروید.

نداشتن خواب کافی

استفاده از محصولات با کیفیت ، تنها راه مراقبت از پوست نیست ؛ نداشتن استراحت و خواب کافی ،. عوارض ناخوشایندی برای پوست دارد. خواب برای سلامتی ما ضروری است ، که شامل پوست هم می‌شود. بدون استراحت کافی و منظم ، پوست شما خیلی سریع رنگ پریده می‌شود و دایره‌ها تیره زیر چشم تشکیل می‌شود. اگر این موضوع را نادیده بگیرید ، به سرعت متوجه چین و چروک‌ها می‌شوید. علاوه بر آن، نداشتن خواب کافی، پوست را خسته و بی‌جان نشان می‌دهد و زیبایی پوست را کاهش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =